Psychoterapia

Psychoterapia

Psychoterapia

W życiu każdego człowieka mogą pojawić się trudności, z którymi trudno poradzić sobie samemu. Nawarstwiające się problemy mogą spowodować przeciążenie naszych ,,systemów naprawczych”,zachwiać równowagą psychiczną i doprowadzić do cierpienia, objawów. Wówczas sięganie po sprawdzone sposoby, które pomagały wcześniej, okazuje się  nieskuteczne. Można mieć poczucie, kręcenia się w koło i pogłębiania uczucia cierpienia.

Wówczas właściwą formą pomocy jest psychoterapia.

Psychoterapia jest formą pomocy, oddziaływań metod psychologicznych, w regularnym kontakcie relacyjnym. Służy ona uporaniu się  z obszarami problematycznymi jak również  poprawie jakości życia, zdrowia psychicznego, relacji i umiejętności społecznych i ogólnego funkcjonowania emocjonalnego i społecznego.

Metodyka

W moim gabinecie zazwyczaj stosuję setting cotygodniowy. Czas trwania psychoterapii jest zależny od charakteru zgłaszanego problemu i oczekiwań Pacjenta, trwa zazwyczaj od kilku miesięcy do kilku lat.

Oprócz terapii indywidualnej, spotykam się także z parami i rodzinami – wtedy, gdy występujące problemy dotyczą sfery relacji ze współmałżonkiem/partnerem lub rodziną.

POMAGAM W NASTĘPUJĄCYCH TRUDNOŚCIACH:

Umów się na wizytę